Trenéři: Pavel Janák, Jan Kyzlink, vedoucí týmu: Jiří Kracík
Kapitán týmu: Matyáš Paulus
Hráči: Lukáš Peca, Tomáš Kraus, Jan Langner, Jiří Tázlar, Matěj Kučera, Filip Kout, David Janák, Matyáš Paulus, Michal Záboj, Lukáš Pour, Martin Kracík, Antonín Kužel, Vojtěch Jalový, Jakub Fries, Matěj Sura, Tomáš Jakubský, Vojtěch Břeský, Lukáš Votápek, Václav Ulvr, Josef Štefan
V lednu jsme začali řešit, kam přihlásíme kluky od podzimní sezóny. Nabízely se dvě možnosti: zůstat v kategorii starších žáků U15 nebo všechny postaršit a přihlásit v kategorii U17 mladší dorost. Na kategorii U15 jsme neměli dost hráčů, takže jsme zvolili druhou variantu a kluky přihlásili do kategorie U17. V současné době je v týmu 20 hráčů.
Nyní máme za sebou podzimní část. Pro kluky byla tato sezóna velkou výzvou, protože většinu zápasů odehráli proti starším a fyzicky zdatnějším soupeřům. My trenéři musíme konstatovat, že se s tím poprali výborně. Žádný zápas pro nás neskončil debaklem a ve spoustě utkání jsme soupeře dokonce přehrávali. Většinu zápasů jsme nevyhráli jen proto, že ke konci zápasu mladším hráčům docházely síly.
Kategorie mladšího dorostu je letos vypsána pro ročníky narození 2003 a 2004. Většina týmů tyto ročníky má k dispozici. Za náš tým nastupují jen 2 hráči ročníku 2003, 5 hráčů 2004, pak silně zastoupený ročník 2005 a 5 nejstatečnějších bojovníků ročníku 2006. Posledně jmenovaní tedy hrají proti soupeřům o 3 roky starším.
A teď trochu bilancování podzimní části Sezóna byla pro nás především zkušební, proto jsme neřešili postavení v tabulce. Naším cílem je kluky připravit na dospělý fotbal a především je naučit hrát kombinační hru bez šílených nákopů do neznáma. Tým mladšího dorostu hraje ATC Consult 1. krajskou ligu dorostu U17, skupinu A.
V podzimní části jsme odehráli 14 utkání a umístili jsme se na 9. místě z deseti. Naše skóre je 28:58. Těší nás velký počet vstřelených branek. A to jsme spoustu vyložených gólových situací neproměnili. Naší slabinou je naopak velký počet obdržených gólů. Jak jsem se už zmínil, hrajeme většinou s mladšími hráči a těm před koncem zápasů docházely síly. Dalším důvodem vyššího počtu obdržených branek je skutečnost, že učíme kluky
hrát spíš aktivní útočný fotbal a využívat ho ve hře.
Velmi nás těší, že do našich střeleckých statistik se zapojilo devět hráčů. Králem podzimních střelců se stal miletínský Matyáš Paulus s deseti góly, na 2. místě skončil Lukáš Pour se šesti a na 3. místě je Michal Záboj s pěti brankami.
Zimní přestávka bude poměrně krátká. O víkendu 22. a 23. 2. začíná zimní pohár na umělých trávnících. Ve skupině hrajeme s SK Jičín a TJ Sokol Nová Ves. V sobotu1. 3. nás čeká první jarní kolo mistrovských zápasů.
Pavel Janák