Předposlední červnový víkend patřil opět naší sportovně-hasičské družbě se stejně zájmově zaměřenými spolky v Großstöbnitz. Po třech letech, naposledy jsme byli v Německu v roce 2023, neboť jsme 2x za sebou pozvali naše přátele na oslavy – nejdříve v roce 2024 na 900 let města a o rok později na oslavy prvního století existence Sportovního klubu, jsme zavítali do Durynska, do našeho partnerského městečka
Großstöbnitz. Spíše se nabízí napsat hasičsko-sportovní přátelství, neboť nebýt hasičů, tak by se pro minimální zájem sportovců ze všech oddílů k letošnímu setkání ani neodjelo. Letošní prapor družby jednoznačně drželi hasiči! I přes tuto nelichotivou skutečnost pro Sportovní klub, jsme všichni zúčastnění prožili velmi zajímavý společný víkend plný aktivit.
Po příjezdu a ubytování v pátek jsme byli pozváni do města Schmölln, kde se v rámci prvního festivalu v grilování místní speciality, tzv. „mutzbraten“ konal fotbalových zápas starých pánů, ve kterém domácí hostili soupeře z Gery. Pozvání na tento festivalový víkend přijala i veškerá partnerská města Schmöllnu (pozn. Großstöbnitz již několik let patří pod město Schmölln), ke kterým se řadí lotyšské město Dobele, české město Žďár nad Sázavou a Mühlacker z Německa, ze spolkové země Baden-Wüttemberg. Po oficálním přijetí, výměně suvenýrů a po očku shlédnutém fotbalovém utkání jsem se přesunuli zpět do Großstöbnitz, kde jsme společně strávili příjemný letní večer. V sobotu dopoledne jsme opět zavítali do sousedního města Schmölln, kde jsme využili pozvánky dobrovolných hasičů k prohlídce jejich zázemí a techniky. Pro naše malé hasiče byla jistě největším zážitkem možnost se za pomocí hasičské plošiny nechat vyzdvihnout až do 30 m a prohlédnout si tak město ze shora, nebo pozorovat ostrý výjezd německých dobrovolných hasičů, kteří museli jet k dopravní nehodě, která se stala na nedaleké dálnici. Po prohlídce hasičské zbrojnice jsme měli v plánu se osvěžit na místním koupališti. Ačkoliv bylo ale celý víkend úmorné vedro, tak v okamžiku našeho plánu se obloha zatáhla a spustil se déšť. Nicméně naše mladé hasiče a nejen je, jsme o možnost koupání nepřipravili a menší změnou plánu s nimi navštívili krytý bazén místo venkovního koupaliště. V odpoledních hodinách nás v Großstöbnitz čekaly sportovně-hasičské aktivity. Členové domácího hasičského sboru si pro naše (ale i německé) mladé hasiče připravili zajímavou soutěž, ve které rozhodovaly nejen rychlost a zručnost ale i týmová spolupráce a špetka rozmyslu, jakým způsobem některé úkoly plnit. Částečně nečekaně došlo pak i na fotbalové klání, na polovičním hřišti se mezi domácím hráči jistě netratili ani tři zástupci SK Miletín. Pro děti byl po celý pobyt na hřišti nafouknutý skákací hrad a bazének na osvěžení. Před večerní programem, kterému dominovalo sledování přímého přenosu utkání MS ve fotbale Německo vs. Pobřeží Slonoviny, se dostalo i na oficiality. Starosta SDH Miletín David Pour a místopředseda SK Miletín Ondřej Machačka předali hostitelům věcné dary. Domácí zástupci poté využili společné setkání ke gratulaci našemu jubilantovi Vladimíru Kněžourkovi, který zanedlouho oslaví krásné kulaté narozeniny. V neděli dopoledne, po další vydatné snídani, pak autobus nabral zpáteční kurz domů, kam se všichni vrátili ve zdraví a s plnou hlavou zážitků.
V rámci oficiální části naší návštěvy bylo zároveň potvrzeno, že příští rok se opět naše výprava vypraví do Německa. Bude to zároveň rok, ve kterém naše družba bude slavit neuvěřitelných 60let od svého vzniku v roce 1967. Z tohoto důvodu, především na straně Sportovního klubu, bude potřeba zaujmout k setkání diametrálně odlišný přístup než ten, který byl letos a zkusit k této návštěvě získat i zástupce starší generace, kteří v Großstöbnitz v posledních letech nebyli.
... Zobrazit víceZobrazit méně


+8
🗣️ROZHOVOR S TRENÉREM "A" MUŽSTVA - Jaroslavem Tomáškem starším!
✍️Jarda Tomášek stál na začátku loňského léta před pořádnou výzvou. V Miletíně dostal na starosti naše „Áčko“, což pro něj bylo první trenérské angažmá u chlapů. Tým přebíral po dvou nešťastných sestupech za sebou (sestup z I. A třídy 23/24 a sestup z I. B třídy 24/25) s jasnou misí: okysličit sestavu mladou krví a vrátit miletínský fotbal tam, kam patří – do krajských soutěží.
🗣️: Jak si spokojený s uplynulou sezónou? Splnily se tvoje očekávání a cíle?
🎙️: "Spokojený jsem s faktem, že se podařilo dát dohromady partu, která držela pospolu na hřišti i mimo něj. Spokojený jsem i s výkony, které kluci předváděli. Tím, že to pro mě bylo první trenérské angažmá u mužů, tak očekávání bylo, zda si s hráči názorově sedneme, což se snad podařilo. Cíle jsme bohužel nesplnili, jak by jsme si představovali, ač jsme skončili na pěkném druhém místě, tak bodová ztráta na prvního byla velká. Hodně mrzí vypadnutí v semifinále poháru."
🗣️: Jaká je spolupráce trenérského "tria" v podobě Tebe, Jindry Kulhánka a Vlasty Haka?
🎙️: "Se spoluprací našeho trenérského tria jsem naprosto spokojen. S Jindrou a Vlastou se známe delší dobu. Od chvíle, co jsme začali společně v Miletíně trénovat, jsme prakticky v každodenním kontaktu."
🗣️: Loňské cíle se sice nenaplnily tak, jak sis představoval... co nová sezóna?
🎙️: "Cíle neměníme, máme ty nejvyšší, které se pro nás nabízejí a to je postup do I. B třídy a vítězství v poháru. Takže cíle do nové sezóny jsou jasné."
🗣️: Co nějaké změny v kádru? Mohou se fanoušci těšit na nové tváře v miletínském dresu?
🎙️: "S kádrem, který máme jsem spokojený, jen je ještě třeba zlepšit tréninkovou morálku. Ještě nemůžu nic říct na 100 %, ale chceme posílit mužstvo o jednoho mladého a jednoho zkušeného hráče."
... Zobrazit víceZobrazit méně


ROZLUČKA SE SEZONOU SE „A“ TÝMU POVEDLA NA JEDNIČKU
SK MILETÍN : TJ SOKOL STARÁ PAKA 7:1 (5:0)
Branky: Bartoníček 2x, Minich, Anikaiev, Hátle, V. Kňourek, L. Kňourek – Fišar
Rozhodčí: Zelinger - Slavík, Tomi
ŽK: 3:2 (za domácí L.Kňourek, Minich, Hanzlík)
Diváků: 80
Sestava: Schejbal – Hanzlík, Lámr, Hátle, T.Lánský (77. Kučera) – Anikaiev (77. Tomášek), L.Kňourek, Minich (58. Honegr), Vondrouš, Dubec (46. V.Kňourek) – Bartoníček (71. O.Machačka)
V posledním kole 8.ligy soutěžního ročníku 2025/2026 jsme se setkali s naším „katem“ z pohárového utkání, když jsme v prvním jarním ostrém utkání prohráli ve Staré Pace 2:0 a odepsali tak první ze dvou cílů jarní části sezony.
Pomyslná odveta za pohárové vyřazení nám vyšla parádně a to i přes skutečnost, že naše sestava nebude kompletní, vypadlo z ní duo bratrů Paulusových a Steve Kulina. Již před začátkem utkání jsme věděli, že z druhého místa nás nikdo již sesadit nemůže. Hosté, kteří možná byli myšlenkami již u středečního finálového zápasu poháru OFS, v Miletíně začali aktivně, ale branka z úvodní střely ve 2.min z kopačky Minicha jim malinko sebrala vítr z plachet – 1:0. Druhý hřebíček do staropacké rakve zatloukl Bartoníček, který v 10.min zvýšil na 2:0. Poté přišly šance i před Schejbalovou brankou, Jakub musel minimálně dvě golové střely pokrýt a jednou mu pomohla i levá tyč jeho svatyně. Nedáš dostaneš si přítomní diváci mohli připomenout v 26.min, kdy brejkovou akci na dvakrát dokázal přetavit v branku Anikaiev a domácí zvýšili již na 3:0. A do poločasu bylo pro hosty ještě hůře. Ve 32. min svoji druhou brankou zvýšil Bartoníček na 4:0. V době, kdy se aktéři viděli již v kabině o poločasové pauze, se prodral z levé strany do soupeřovy šestnáctky Hátle a pátou brankou v síti hostujícího Zlatníka oživil svou naději na vítězství v interním duelu dvou „sniperů“, kteří za sezonu dali dohromady pět (!) branek.
V kanonádě, kterou se Miletín prezentoval v prvním poločase, domácí pokračovali i změně stran. Ve 49.min se mezi střelce zapsal i Vojta Kňourek – 6:0. V 53.min jej napodobil jeho jmenovec Lukáš, který zvýšil již na hrozivých 7:0 z pohledu hostujícího týmu. Jediný zásah hostí přinesla 58.min, kdy se trefil Fišar. Ačkoliv v utkání padlo 8 branek, tak v závěrečné třetině utkání nepadla již žádná. Domácí trenérské trio pak do utkání nechalo zasáhnout kompletní lavičku včetně netradičních náhradníků jako např. O.Machačky či v poli hrajícího J. Tomáška ml. Ačkoliv se oba výše zmínění hráči snažili rozběhat unavenou obranu hostí a přidat další branky, ani jedno se jim nepovedlo. Machačka navíc nedokázal v předfinální fázi zpracovat precizní přihrávku z bezprostřední vzdálenosti od M. Kučery, kterou kdyby mu narážečkou vrátil, tak by Matěj jistě svou tutovou šanci proměnil. Matěj se přesto po nezištném uvolnění od J.Tomáška ocitl tváří v tvář Zlatníkovi, avšak v tutové šanci selhal, žel není to činnost sbírání ŽK nebo ČK, ve které je nedostižitelný..
Po loňském sestupu z krajských soutěží jsme skončili na 2.místě 8.ligy za suverénními Lužany, kteří naši soutěž ovládly. My jsme dle očekávání splnili cíl v podobě stříbrné příčky a budeme věřit, že v příští sezoně se nám podaří atak na příčku nejvyšší a návrat do krajských fotbalových vod.
... Zobrazit víceZobrazit méně


+
O víkendu náš čeká kromě souboje se Starou Pakou také souboj interní. Kdo si myslíte, že s těchto dvou sniperů zakončí sezónu s více góly na kontě??
Napište do komentářů 😆
... Zobrazit víceZobrazit méně

ROZLUČKA S PRVNÍ SEZONOU LIGY GENTLEMANŮ SKONČILA DEBAKLEM
FC NOVÝ HK : SK MILETÍN 9:2 (5:1)
Branky hostí: Balihar, Machačka
V kombinované sestavě a netradičně pouze se dvěmi hráči na lavičce jsme na třetí pokus dokázali konečně odjet k dohrávce na FC Nový HK. Souboj sousedů v tabulce se od úvodní minuty hrál v režii domácích matadorů, naši borci odolávali statečně až do 10.min, kdy jsem poprvé kapitulovali. Hrál se zajímavý korektní zápas, ve kterém si obě mužstva vytvořila dostatek šancí, avšak domácí jednoznačně zvítězili v disciplíně proměňování šancí. Postupně v prvním poločase dokázali navýšit své skore až na 4:0.Po té přišla první labutí píseń našeho týmu, kdy pohlednou akci hostí zakončil Balů. Do poločasu si domácí vzali opět čtyřbrankové vedení zpět a první půle tak skončila za stavu 5:1.
Po změně stran však přišly další branky domácích, při některých jsme si museli připadat jak sparingpartneři, když po ťukesu zakončovali do prázdné branky. Za stavu 8:1 jsme opět dokázali proměnit jednu z vícero našich šancí, přesně se trefil Machačka. Poslední slovo však ale patřilo opět domácím, kteří pečetili vysoké vítězství 9.brankou.
I přes tuto krutou prohru jsme udrželi 3. místo v tabulce Ligy Gentlemanů a v premiérovém ročníku jsme určitě nehráli druhé housle. Toto krásné 3.místo bude možné v sobotu zapít přímo na posledním kopu, který se koná společně po posledním zápasu našeho „A“ týmu.
... Zobrazit víceZobrazit méně


+




