K dalšímu mistrovskému dvojutkání zajížděli naši žáci do Libáně. Žáci šli do zápasů pouze v osmi hráčích základní sestavy tzn. bez možnosti střídání v průběhu utkání. Před utkáním bylo všem jasné, že nás čeká již těžší soupeř z horní poloviny tabulky.

Avšak ani první utkání v Libáni nebylo pro naše žáky velkou překážkou a po dobrém výkonu jsme Libáň bez problémů porazili výrazným poměrem 6 : 1, když jeden gól domácích byl vstřelen opravdu jen se štěstím.

Sestava : v brance : Matěj  Němeček , obrana : Adam Špůr, Marek Cerman, záloha : Kuba Vondrouš, Vráťa Hak, Ondra Sehnal , útok :  Pavel Horáček ,  Pepíno  Hanzlík

Libáň – Miletín  1 : 6 (0:2)

Branky za Miletín: Pavel Horáček  2x, Vráťa Hak, Kuba Vondrouš, Pepíno Hanzlík, Adam Špůr

Ve druhém zápase se již mírně projevila únava z prvního utkání a tak jsme se k prvnímu gólu dostali až v závěru prvního poločasu. I tak jsme měli hru více pod kontrolou než domácí, ale stále se našim žákům nedařilo vstřelit druhý uklidňující gól do branky Libáně. I ve druhém poločase tohoto zápasu jsme měli více ze hry, ale druhý gól ne a ne přijít. Šok pro naše hráče nastal v závěru zápasu (za stavu 0:1), kdy domácí rozhodčí k údivu všem přítomným odpískal 2 minuty před koncem utkání nespravedlivou penaltu proti našemu doposud klidnému a soustředěnému týmu. Po vlně řady emocí ze stran našeho mužstva se k penaltě postavil domácí hráč a proti němu v brance Matěj Němeček. Matěj však svým výborným zákrokem v brance penaltu chytil a po velké radosti nás všech miletínských v Libáni (a že nás tam bylo opravdu hodně v tento moment na hřišti slyšet) odstartoval náš závěrečný drtivý (až zuřivý) tlak proti domácím, který vyústil gólem Pavla Horáčka v poslední minutě zápasu. Za dobrý a bojovný výkon zaslouží celé mužstvo pochvalu. Neusněme na vavřínech , zůstaňme na zemi a udržení  čela tabulky  musíme potvrdit příští neděli na domácí půdě s týmem Chomutic. K tomuto utkání podzimu zveme všechny rodiče, kamarády a přítelkyně, abychom naše dobře rozjeté žáky podpořili na domácím hřišti jaksepatří …

Zároveň jsme i všichni přesvědčeni, že pohovor vedení týmu s hráči v kabině před začátkem prvního utkání a po skončení druhého zápasu přispěl k uklidnění atmosféry v našem mužstvu.  Je nepřípustné, aby se jeden tým rozděloval na skupiny mladších a starších, větších či menších, lepších a horších, pomalejších a rychlejších !  Každý hráč je součástí týmu , každý hráč má v týmu svoji pozici a svoji funkci,  každý hráč plní úkoly trenéra a bez  ostatních  spoluhráčů se k cíli sám nedostane !  Věříme, že různé výstřednosti v družstvu žáků již příště řešit nebudeme a budeme se věnovat pouze a jen fotbalu !!!

Libáň – Miletín  0 : 2 (0:1)

Branky za Miletín: Pavel Horáček 2 x

Sestava : v brance : Matěj  Němeček , obrana : Adam Špůr, Marek Cerman, záloha : Kuba Vondrouš, Vráťa Hak, Ondra Sehnal , útok :  Pavel Horáček ,  Pepíno  Hanzlík