Poslední tři kola nám určila soupeře ze špice tabulky. Po debaklu v Chomuticích, nás čekala doma první Libáň. Pokud jsme chtěli zůstat adeptem na medaili, nemohli jsme dvakrát zaváhat. Do zápasu jsme vkročili lépe a spalovali bohužel jednu šanci za druhou.  Libáň však vyrovnala v průběhu poločasu hru a fotbal splňoval přísná měřítka, dalo se na to opravdu koukat. A to z obou stran. V poslední minutě propálil vše co mu stálo v cestě z hranice vápna Pavel Horáček a dostal náš tým do vedení. Bohužel soupeře potkala i jiná tragedie, když si golman hostů zvrknul kotník ve chvíli, kdy šel pro balon do autu. Do druhé půle nastoupil do branky hráč z pole, ale místo abychom si vytvořili tlak a soupeře zlomili, nastřelili jsme pouze dvě tyčky a břevno a Kryštof Ťof Košťál zahodil i stoprocentní golovku. A tak platilo fotbalové „nedáš, dostaneš“. Libáň vyrovnala šourákem, kterému skluzem nedokázal výborně vrátící se Adam Špůr zabránit.  A tak rozhodovali penalty. A ty nazveme jedním slovem „Katastrofa“ a Libáň si tak připsala druhý bod.

Ve druhém zápase, opět vyrovaném jsme se ujali opět vedení a to po střele našeho jarního střelce Pavla Horáčka. Zápas měl stejný průběh jako první, Libáň opět dokázala vyrovnat, ale tentokráte tři minuty před koncem Pavel Horáček vystřelil Miletínu důležité vítězství. Nutno dodat, že kdyby takto hráli hráči v každém utkání, nemusíme se nyní bát o medaili, ale už bychom ji dávno na krku měli. Tomuto zápasu nechybělo nic, zaslouží sí hráči velké díky a snad v neděli v Sobotce podobný výkon zopakují. Tabulka je nesmírně vyrovnaná, první a druhý tým má stějne bodů a pětibodový náskok na třetí a čtvrtý tým, tedy nás a Sobotku. Poslední kolo svede dohromady právě nás se Sobotkou a Libáň s Chomuticemi, takže budeme doufat, že medaile zacinká. Myslím, že by si hráči zasloužili do Sobotky výraznou diváckou podporu a to nejen z řad rodičů.

Sestava: Matěj Němeček – Adam Špůr, Marek Cerman –  Pavel Horáček, Vráťa Hak, Dan Jákl – Kryštof Košťál, Kuba Vondrouš – Ondra Sehnal, Matěj Kučera

I+H okresní přebor žáků – 17.kolo

Železnice – Kopidlno 1:3. Branky: Klouza – A. Nasikovský  3, a 0:1, branka: Honzík.

Robousy – Milíčeves  1:2 (0:1). Branky: Kropáček – Zítko 2, a 1:3 (0:1), branky: Hrdý – Rajniš 2, Máder.

Valdice – Sobotka 1:2 (1:0). Branky: Lejsek – Grunt, T. Žďánský, a 1:6 (0:3), branky: Lejsek – Grunt a Kunst po 2, T. Žďánský, Šaradin.

Chomutice – Nová Paka/Stará Paka 4:1 (1:1). Branky: L. Kloutvor 2, M. Voňka, O. Jezbera – J. Řeháček, a 6:0 (3:0), branky: O. Jezbera 3, M. Voňka, J. Vohánko, M. Sedláček.

Miletín – Libáň 1:2 po penaltách (1:0). Branky:  Horáček – ?, a 2:1 (1:0), branky: Horáček 2 – ?

1. Libáň 34 23 6 0 5 139 : 30 81
2. Chomutice 34 26 0 3 5 118 : 34 81
3. Miletín 34 23 1 5 5 134 : 56 76
4. Sobotka 34 23 3 1 7 146 : 41 76
5. Kopidlno 34 19 2 2 11 111 : 63 63
6. N+S Paka 34 13 4 3 14 79 : 84 50
7. Valdice 34 14 3 0 17 69 : 74 48
8. Milíčeves 34 5 0 4 25 42 : 114 19