K posledním dvou zápasům podzimu zajížděla ze zamračeného Miletína v pozici lídra tabulky do druhé Libáně.  Postavení obou mužstev tabulky slibovalo to správné vyvrcholení podzimu. Po zmoklé cestě nás při východu z kabin překvapila modrá obloha a sluníčko a mohlo se začít.  Na nacucaném terénu se hrálo od začátku ve svižném tempu a obě mužstva předváděla, že jsou v popředí poprávu. Opticky jsme měli více ze hry, ale udeřili paradoxně domácí. Na zpracování centru zlevé strany nikdo z domácí obrany či zálohy nereagoval, ač Kryštof Košťál měl k míči poměrně blízko a tak kde se zval, tu se vzal, naběhuvší domácí hráč Tu Hai Chau usměrnil míč za Němečkova záda. Naši hráči měli též šance, ale střela Jákla skončila nad a Horáčkova přesně v náruči domácího golmana. A tak udeřili opět domácí a tentýž hráč, Tu Hai Chau zvýšil na dvoubrankový náskok. Ještě do poločasu však Vráťa Hak vysunul kolmicí Dana Jákla, který nasadil golmanovi jesličky a snížil na 1:2 z našeho pohledu. Počáteční náš tlak domácí tým ustál a po zbytečném faulu Jákla skoro na půlce si postavil míč domácí Skořepa a dlouhým nákopem rozburácel domácí stadion. Naši hráči již nedokázali na toto reagovat a tak si domácí, nutno říci, že s dávkou štěstí, připsali cenné vítězství a přeskočili nás v tabulce.

Pokud se náš tým chtěl vrátit před Libáň, musel ve druhém zápase vyhrát.

Sestava: Němeček – Špůr, Jákl – Horáček, Hak, Košťál – Jákl, Šubrt – Sehnal, Vondrouš, Hanzlík

Do druhého zápasu naskočili do zálohy místo Košťála a Horáčka, který se přesunul do útoku Šubrt a Hanzlík a hra byla více běhavější. Svoje šance neproměnili Hak, Horáček a poté ani Jákl a tak se dostali ke slovu opět jako v prvním zápase domácí. Nicméně stejně jako v prvním zápase skorovali jako první domácí. K odraženému míči po rohovém kopu se dostal domácí Skořepa a nikým neatakován propálil bezmocného Němečka. Poté trenéři vysunuli do útoku jak Špůra, tak Haka a přicházeli šance. Když se před domácí svatyni řítil Jákl, domácí obranu za cenu faulu pohromu zažehnala. Píšťalka rozhodčí zůstala zatím němá, o pět minut později se však po průniku Horáčka píšťalka ozvala. Na značku pokutového kopu si míč postavil Vráťa Hak, který se své zodpovědnosti zhostil dokonale a vyrovnal na 1:1. Poté jsme mohli dovést utkání i do vítězného konce, bohužel šance Jákla zůstala nevyužita. A tak opět jako před týdnem, rozhodovali o druhém zápase pokutové kopy. Trenér zkusil jako minule zastrašit soupeře výměnou jinak výborně chytajícího Němečka Jáklem. Naši začínali kopat a právě Dan Jákl v klidu střelou doprostřed poslal náš tým do vedení. Domácí dokázali vyrovnat. Jako druhý za naše barvy kopal Pavel Horáček. Střelu po zemi však golman vystihl a když domácí proměnil dostali se po druhé serii do vedení. Ve třetí a čtvrté oba týmy penalty proměnily, za nás vymetl nejdříve Matěj Němeček šibenici a poté poslal Kryštof Košťál golmana na druhou stranu. V poslední serii si postavil míč hrdina utkání Vráťa Hak, bohužel druhý pokus mu nevyšel jako první a tak domácí již nemuseli ani kopat a připsali si druhý bod za vítězství po penaltách a přeskočili nás tak na tři body v tabulce. Za dnešní výkon se náš tým nemusel stydět, nechali tam jak fotbalovost, tak i srdíčko. Slzy po penaltách v našich tvářích znamená také hodně….  Nikdo nechtěl prohrát, holt vyhrál šťastnější tým…

Na druhé místo se před nás dostala i Sobotka, s kterou nás čekají zápasy až na jaře. Náš tým je třetí, pouze o skore před třetími Chomuticemi. Tabulka je tedy pěkně našlapaná a na jaře nás budou čekat velmi zajímavé zápasy. Ačkoliv sen, získat korunu podzimního půlmistra se nesplnil, nutno naše hráče pochválit za výbornou reprezentaci našeho Miletína. A na jaře, je možné vše….

Sestava: Němeček – Špůr, Cerman – Šubrt, Hak, Hanzlík – Jákl, Horáček – Sehnal, Vondrouš, Košťál

OP – mladších žáků 8. kolo

Kopidlno – Železnice 9 – 0 /4 – 0/ branky: Nasikovský 3x, Nemčanský 2x, Drnec 2x, Krejčík, Schlessinger  a 3 – 0 /2 – 0/ branky: Nasikovský 2x, Drnec

Milíčeves – Robousy 3 – 1 /1 – 1 / branky: Rajniš 2x, I.Čapek – Rejmont  a  5 – 1 /1 – 0/ branky: Svoboda a M. Čapek po 2, M. Zítko – Horčičko

S+N Paka – Chomutice  2 – 0 branky: Mandík 2x a 0 – 2 branky: Mišči a Koubek

Libáň – Miletín 3 – 1 branky: Tu Hai Chau 2x, Sekyra – Jákl a 2 – 1 po pen. branky: Skořepa, Vondráček – Hak

Sobotka – Valdice 6 – 1 /3 – 0 / branky: Grunt a Hlavatý po 2, Šaradin, Vaníček – Kulhánek

a 8 – 0 /2 – 0/ branky: Hlavatý 3, Grunt 2, T. Žďánský, Čerich, Vaníček

1. Libáň 16 12 2 0 2 72 : 11 40
2. Sobotka 16 12 1 1 2 70 : 14 39
3. Miletín 16 11 1 2 2 77 : 23 37
4. Chomutice 16 12 0 1 3 51 : 13 37
5. Kopidlno 16 9 1 2 4 58 : 29 31
6. N+S Paka 16 7 2 0 7 42 : 39 25
7. Valdice 16 5 1 0 10 34 : 44 17
8. Milíčeves 16 2 0 2 12 21 : 53 8
9. Robousy 16 2 0 0 14 16 : 78 6
10. Železnice 16 0 0 0 16 3 : 140 0