Hektický fotbalový týden, ve kterém jsme nasbírali body za výhry proti Sobotce, Jičíněvsi, Miličevsi a za remízu s Valdicemi, končil miletísnký mančaft mladších žáků na domácím hřišti proti Robousím a Kopidlnu. Poslední mančaft tabulky Robousy měl být snadný snadným soustem našeho mančaftu, který potřeboval vyhrát dnešní zápasy, aby získal vytoužené bronzové medaile. Do zápasu jsem však vstoupili hodně vlažně, za což nás soupeř potrestal a ujal se díky brance Halásze vedení. Bleskurychle jsme však díky průniku našeho kanonýra Pavla Horáčka odpověděli. Pavel Horáček střelou pod víko dostal náš tým do vedení, jenže soupeř dokázal odpověď, opět brankou Halázse.  Třetí branku našeho týmu vstřelil Dan Jákl a naše řady uklidnil svým průnikem Vráťa Hak a zvýšil na 4:2. Ještě  do poločasu jsme vstřelili Pavlem Horáčkem další branku. Hned po přestávce vstřelil branku Dan Jákl, po výborně zahraném rohu Kryštofa Košťála. Poté přišla trochu kurizoní branka, kterou vstřelil svým zadním lýtkem Kuba Vondrouš – 7:2. Osmý gol vstřelil po krásné akci na jeden dotek  – Hak, Cerman, Košťál, Hak, Hanzlík a právě náš nejmladší hráč, Pepa Hanzlík, umístil svoji střelu do šibenice soupeřovy branky. Poslední branku si vzal na starost Pavel Horáček a zpečetil výsledek zápasu na 9:2.

Druhý zápas proti Kopidlnu jsme začali ve svižném tempu a naši převahu korunoval svým typickým průnikem Vráťa Hak a dostal náš tým do vedení. Když Pavel Horáček dvěmi brankami zvýšil na 3:0, všichni čekali pohodlný zápas. Bohužel opak byl pravdou. Pod tíhou sebeuspokojení jsme dostali soupeře do hry, který dokázal ještě do poločasu brankou Nasikovského snížit. Na začátku druhého poločasu jsme měli převahu, bohužel branku vstřelil z rychlého protiútoku opět Nasikovský. A aby jsme to neměli jednoduché, šest minut před koncem hráč Kopidlna Petr dokonce vyrovnal. Do konce hrací doby měli ještě velké šance miletínští, ale ani Horáček, ani Hak své šance neproměnili a minutu před koncem scházely Pepovi Hanzlíkovi snad jen o číslo větší kopačky, aby umístil balon poskakující před brankou do sítě. Následovaly tak pokutové kopy, ve kterých jsme poslední dobou neměli moc štěstí. Všichni si však byli vědomi, že každý bod může hrát velikou roli ve hře o bronzové medaile a tak se čekaly velké nervy. Hosté začínali a první penaltu proměnili. Za naše barvy začínal golman, Matěj Němeček a svoji penaltu kopl do protisměru pohybu golmana 1:1. Druhou sadu hosté opět proměnili, Kryštof Košťál umístěnou střelou k pravé tyči vyrovnal – 2:2. Třetí penaltu svým tygřím skokem k pravé tyči Matěj Němeček soupeři vyrazil a tak Pavel Horáček svoji trefenou penaltou dostal náš tým do trháku – 3:2. Soupeř čtvrtou penaltu proměnil, velká tíha odpovědnosti byla na Danovi Jáklovi. Dan Jákl své poslední tři penalty „zahodil“ dnes však klidnou střelou doprostřed branky ukázal, že penalty kopat nezapomněl a svoji kletbu zrušil. V poslední sérii Nasikovský proměnil a tak vše bylo na Vráťovi Hakovi. Vráťa svoji střelu zvolil po levici golmana, který nestihl ani reagovat, síť zavlnil sítí a propukla velká radost našeho týmu.

V odpoledních hodinách bylo zjištěno, že Sobotka, která v úterý prohrála na svém hřišti s námi, nezvládla vyhrát ve čtvrtek v Libáni, dneska podhehla Chomuticím a Miličeves je obrala též o body za remízu, takže se již nemůže dostat před náš tým, i když budou ještě následovat dva zápasy. Zápasy se uskuteční na našem hřišti v sobotu od 9h a představí se všichni medailisté právě končící ročníku. V Miletíně máme opět mládežnické mužstvo na medailové pozici po hodně dlouhé době. Srdečně blahopřejeme !!!

Tabulka:

tabulka po 23.kole
1. Libáň 45 38 1 1 5 202 : 40 117
2. Chomutice 42 33 0 3 6 144 : 51 102
3. Miletín 46 26 1 7 12 181 : 108 87
4. Sobotka 46 21 6 2 17 134 : 89 77
5. Kopidlno 44 22 1 3 18 141 : 88 71
6. Milíčeves 45 12 9 1 23 58 : 94 55
7. Valdice 43 13 6 1 23 81 : 112 52
8. Jičíněves 45 7 1 5 32 68 : 229 28
9. Robousy 44 3 0 2 39 44 : 242 11