V nedělním deštivém dopoledni směrovaly naše cesty do dalekého Kopidlna, kde nás čekal domácí tým, který byl v tabulce hned za námi a poslední Robousy. Od úvodního kopu jsme byli lepším týmem a domácí pustili pouze do ojedinělých akcí. Naši převahu po pěti minutách proměnil ve vedoucí branku po krásně zahraném rohu Kryštofa Košťála Dan Jákl. Dvě minuty poté po akci Jákl – Cerman – Hak – Horáček právě posledně jmenovaný uklidil balon do dolního rohu soupeřovy branky. Náš nápor ještě do poločasu korunoval svoji přesnou střelou k tyči Kuba Vondrouš a zvýšil náš náskok na 3:0. Do druhého poločasu se díky dešti nikomu nechtělo, nakonec ani gol nepadl a naši hráči si pohodlně pohlídali výsledek.

Druhý zápas proti Robousím stále pršelo, ale naši hráči si tento zápas i tak dokonale užili. Jak již napovídá titulek článku, žáci tento zápas proměnili v exhibici a zvítězili rekordním rozdílem sezony. O goly se sice postarali rovnoměrně po šesti brankách Dan Jákl, který se vyhoupl mezi nejlepších pět střelců okresu a Pavel Horáček, který si pojistil průběžné druhé místo. Ten zápas nebyl však pouze o těchto dvou hráčích, skvěle hrálo všech osm hráčů (ano, opět nebyl nikdo na střídání ! ) a zaslouží stejnou pochvalu jako střelci branek. Dan Jákl vymetl dvakrát šibenici tak, že letos v Kopidlně nemusí mít strach z pavouků a Pavel Horáček se po rohu trefil tak, že možná už švadlena dala ty trhliny dokupy. Těmito vítězstvími jsme se průběžně dostali na třetí místo, ale máme horší vylosování oproti Sobotce, která je v těsném závěru. Každopádně uděláme vše proto, abychom se na konci sezony na tomto místě vyhřívaly. Vše napoví už tento týden, když ve středu zajíždíme do vedoucí Libáně, kde sehrajeme utkání i s druhými Chomuticemi a v neděli nás čeká bouřlivé prostředí v Sobotce.