Mladší žáky čekaly v druhém říjnovém dopoledni ve Valdicích týmy Miličevse a domácího SKP.  První náš soupeř Miličeves, nás letos již dvakrát porazil, jednou v řádné hrací době a jednou po penaltách, měli jsme tedy soupeři co vracet. Náš tým bez omluvených Hanzlíka a Portíka a nedisciplinovaného Neumanna, který bude o své setrvání v týmu hodně bojovat, nastoupil do zápasu ve slušném tempu. Miličeves nebyla nebezpečná, ale jejich totální defenzivu se nám podařilo zlomit těsně před koncem poločasu, když po pravé straně prošel Horáček, kolmicí uvolnil Jákla, který překvapivě zvolil zpět nahrávku na Haka, který obloučkem poslal náš tým do vedení.  Poté měli ještě do poločasu i miličevští jednu šanci, kterou jim nabídl špatným výkopem náš brankář Matěj Němeček, nebezpečnou situaci však nakonec zneškodnil sám. Ve druhé půli se ihned prosadil Dan Jákl a dal tak klid na naše kopačky. Poté byla řada šancí na zvýšení výsledku, zejména Vráta Hak a výborně hrající Kuba Vondrouš nabízeli svými příhrávkami šance ostatním. Další branku přidal Pavel Horáček a poslední slovo měl Dan Jákl, který se nádherně trefil do šibenice přesně se závěrečným tonem píšťalky. Konečné skore 4:0 pro Miletín.

Druhý zápas nás čekali domácí, kteří překvapivě porazili Miličeves 2:0 a ukazuje se, že tabulka se začíná vyrovnávat a porazit může každý každého. Zápas jsme začali také svižně, ale v páté minutě nás srazila branka Koláře, který si naběhl na házený aut, nikdo z našich už domácího hráče nedostihl a ten stihl pohodlně „hokejovým blafákem“ skorovat. Náš tým však nesložil zbraně a téměř z protiútoku a pohledné akci Jákl – Vondrouš – Horáček – Hak, poslední jmenovaný přízemní střelou vyrovnal. Jenomže domácím pomáhal i „domácí“ rozhodčí, který na naše hráče nepískl jediný faul, zatímco domácím písknul téměř vše. Když naši hráči tři trestné kopy odvrátili, přišel čtvrtý, kdy se odražený míč dostal ke Kulhánkovi, který s dávkou štěstí dopravil míč do sítě. Do poločasu zbývaly tři minuty, když si Pavel Horáček udělal z domácí obrany slalomovou trať. Dokázal přejit přes půlku hřiště a nechytatelnou střelou vyrovnat na 2:2. Druhý poločas jsme začali velkým tlakem, šance Noska, Vondrouše, Haka, Jákla i Horáčka, bohužel zůstali nevyužity. Valdičtí se zmohli na pouhé nakopávání, za půlku se dostali pouze třikrát za poločas. Bohužel i přes pohledné akce, nebyla žádná dovedena do řádného konce, tedy do branky. O vítězi a i o druhém bodu rozhodovaly pokutové kopy, při kterých měli domácí pevnější nervy a zvítězili tak 3:2. Pokud nebudou řádně přidělováni rozhodčí z řad okresu, budou některé zápasy bohužel fraškou a golmani při penaltách budou moct stát i dva kroky před brankovou čarou. Kdyby naši žáci střelili třetí branku, nemusela být tato křivda, tak krutá. Takže ponaučení pro příští zápasy, vyhrát v zápase o co nejvíce branek, aby rozhodčí ani soupeř nemohli výsledek zvrátit !   Poslední kolo hrajeme v neděli 21.10.2012 od 9h doma, přivítáme poslední Robousy a třetí Kopidlno a při souhře výsledků z ostatních hřišt a našem plném bodovém zisku je šance, přezimovat na bronzové příčce, což by bylo, zejména po katastrofálních prvních deseti zapásech, příjemné překvapení.

Tabulka po 10.kole

1. Chomutice 20 16 0 1 3 70 : 21 49
2. Libáň 20 15 0 1 4 83 : 22 46
3. Kopidlno 20 11 0 1 8 57 : 33 34
4. Sobotka 20 10 2 0 8 58 : 41 34
5. Miletín 20 10 0 3 7 59 : 52 33
6. Milíčeves 20 6 4 0 10 22 : 27 26
7. Valdice 20 6 3 1 10 35 : 48 25
8. Jičíněves 20 4 1 2 13 29 : 91 16
9. Robousy 20 2 0 1 17 10 : 88 7