Poslední zářijové dopoledne čekaly mladší žáky zápasy v Libáni, kde se představily vedoucí týmy tabulky – první Chomutice a druhá Libáň. Právě Chomutice nás nastartovaly po sérii neúspěchů k vítězné šňůře. Od té doby jsme prohráli pouze na penalty s Miličevsí, jinak naši žáci drželi sedmizápasovou šňůru bez porážky v řádné hrací době. Chomutice začaly úvodním tlakem, který jsme však brzy vyrovnaly a byly rovnocenným soupeřem. Když Pavel Horáček v prvním poločase nádhernou střelou rozvlnil síť, začali naši hráči přebírat iniciativu, která vyústila nádhernou přihrávkou Vráti Haka opět na Pavla Horáčka, který zvýšil naše vedení. Bohužel v poslední minutě chomutičtí hráči po rychlém útoku a nemohoucnosti našich hráčů odkopnout balon, ač tak třikrát mohli, dokázali skorovat a udělat druhý poločas dramatickým. Hned v úvodu fauloval Dan Jákl a kopala se proti našemu týmu penalta. Matěj Němeček fantastickým zákrokem vytlačil míč k rohovému praporku a od té doby přiváděl chomutické hráče k šílenství. Co střela, to zákrok Matěje Němečka. Navíc když Pavel Horáček zvýšil na 3:1 a vsítil tak hattrick, bylo o vítězi rozhodnuto a naše družstvo si připsalo další tři body do tabulky.

Ve druhém zápase proti domácí Libáni začali naši hráči aktivně, Vráťa Hak vysunul Adama Špůra, který si míč nádherně zpracoval do šestnáctky pod sebe a domácím nezbývalo nic jiného, než faulovat. Dan Jákl nařízenou penaltu s přehledem proměnil. Poté Libáň zvýšila svůj tlak, byla i nutno přiznat fotbalovější, avšak Matěj Němeček měl svůj den a všechny střely pokryl. Při velkém tlaku domácích a rohovém kopu zůstal osamocený na půlce Štěpán Nosek, který dostal odkopnutý balon do běhu, mohl zvýšit náš náskok na 2:0, bohužel golman jeho úmysl vystihl. Štěpán si však vše vynahradil o dvě minuty později, když po nahrávce Míši Neumanna už míč protlačil za golmanova záda a vsítil tak svůj první branku v miletínském dresu. Do konce poločasu zbývaly už jen minutky a náš tým si dokázal vše pohlídat a porazit tak i další tým a připsat si tak devátou korálku úspěchů. Za tímto úspěchem je zejména pravidelná účast všech hráčů, vynikající forma Matěje Němečka a přesun Vráti Haka do středu pole, odkud dává přihrávky ostatním a těží z toho celý mančaft. Snad nám forma vydrží i po zbylá tři podzimní kola.

Tabulka:

1. Libáň 16 12 0 1 3 69 : 19 37
2. Chomutice 16 12 0 1 3 54 : 17 37
3. Kopidlno 16 9 0 1 6 46 : 27 28
4. Miletín 16 8 0 2 6 45 : 43 26
5. Sobotka 16 7 2 0 7 44 : 35 25
6. Milíčeves 16 5 4 0 7 19 : 19 23
7. Valdice 16 5 2 1 8 27 : 34 20
8. Jičíněves 16 4 0 2 10 24 : 72 14
9. Robousy 16 2 0 0 14 10 : 72 6