Naši hráči zajížděli k dvojzápasu do Sobotky s tím, že pokud se jim podaří vyhrát oba zápasy, dostanou se právě před svého soupeře Sobotku A na páté místo. Jenže zápas přinesl tvrdou realitu, od začátku byl náš soupeř lepší, naši hráči, jako by ještě spali, nepomohly ani přesuny hráčů na jednotlivých postech. V poločase jsme prohrávali 3:0 a mohli děkovat v brance Matěji Štipákovi, že jsme neprohrávali ještě více. Ve druhém poločase už se hra trošku vyrovnala, ale jen díky tomu, že se Sobotka nechala ukolébat náskokem. Nakonec jsme se dočkali i branky, když Dan Jákl vystřelil z úhlu na branku, když prostřelil vyběhnutého golmana, jenomže toho zastoupil hráč z pole, avšak si neuvědomil, že nemůže hrát rukama. Pískala se penalta, kterou Dan Jákl bezpečně proměnil. Jenomže domácí zápas kontrolovali a dalším golem si získali opět třígolový náskok. Naši hráči dokázali po centru Adama Špůra, přiťuknutí Kuby Vondrouše a golové střele Ondry Dufka snížit, ale nic víc nám soupeř již nedovolil.

Ve druhém zápase jsme nastoupili proti Sobotce B, zápas měl při pohledu na tabulku jednoznačnou záležitostí pro naše barvy, ale opak byl pravdou. Hráči jakoby byli v křeči a dělali zbytečné chyby. Nicméně Matěj Štipák v naší brance byl skoro neprůstřelný a držel tak naše naděje. Snad z první pohledné akce se nám podařilo vstřelit branku, když nejlepší hráč v poli Vráťa Hak vybojoval míč, do běhu nasměroval přihrávku Adamovi Špůrovi, který i přes obránce z první přehodil vyběhnutého golmana. Jenomže sobotečtí se nevzdávali a dokázali ještě do poločasu vyrovnat. V druhé půli se náš herní projev trochu zlepšil, přesto to byl vyrovnaný boj, který jsme však nakonec dokázali dovést do vítězného konce, když naši výhru pečetil golem po rohovém kopu Pavel Horáček. Příští kolo hostíme doma poslední Valdice a druhou Železnici. Snad navážeme na minulý víkend, kdy jsme doma vyválčili šest bodů.

1. Chomutice 20 16 3 1 0 78 : 14 55
2. Železnice 19 16 0 1 2 90 : 13 49
3. Libáň 20 15 1 1 3 57 : 13 48
4. Milíčeves 20 15 0 1 4 78 : 19 46
5. Sobotka A 20 12 2 1 5 82 : 22 41
6. Miletín 20 12 0 0 8 51 : 52 36
7. Podhradí 20 8 2 2 8 40 : 32 30
8. Kopidlno 20 8 2 1 9 39 : 44 29