SK Hošek Robousy vs. SK Miletín  0:3 (0:1)

Branky: 7. Urban, 53. Hátle, 61. Bartoníček
ŽK: 4:4 (za hosty Šimůnek, Krátký, Machačka a Samek)
Rozhodčí: Špáta

Sestava: Kněžourek – Šimůnek, Machačka, Leplt, Nosek – Bartoníček (70.Poláček), Hátle, Samek (65. Horák), Krátký – Urban (63. Hanzlík), Němeček

Pro utkání nemohlo hostující duo trenérů počítat s nemocnými Nálevkou, Kulinou a Juklem, k dispozici nebyl ani Brentner. Přesto do souboje o čelo tabulky vstoupil Miletín velice aktivně a to se mu záhy i vyplatilo. V 7.min našel Machačka na hranici velkého vápna Urbana, který se dokázal uvolnit přes svého strážce a střelou na první tyč získal hostům vedení – 0:1. Tato branka hosty povzbudila a oni pokračovali i nadále v kombinační hře, díky níž si vypracovávali další šance, které během celého úvodního poločasu spolehlivě zahazovali. Druhou branku mohl ve 13.min přidat Samek, který netrefil odkrytou branku, v 18.min min z nadějné pozice jen vyprášil rukavice domácího brankáře Hátle. 27.min přinesla výborný pas Krátkého, který za obranou Robous našel Němečka, avšak miletínský útočník samostatný únik doslova zazdil. Z událostí před Kněžourkovou brankou stojí za zmínku 30.min, ve které bez jakéhokoliv povšimnutí arbitrů ukončil slovní přestřelku mezi Noskem a domácím záložníkem druhý jmenovaný hlavičkou do Noska a o dvě minuty později jediná výrazná šance domácích, kterou Kněžourek nohou vyrazil na roh. Do poločasu mohl zvýšil na rozdíl dvou branek opět Němeček či Hátle, jejich střely však mířily mimo tyče domácí branky.

Hosté vědomi si svého kvalitního výkonu byly cíle pro druhý poločas jasně dané. Neinkasovat a zvýraznit svůj náskok. O osudu utkání rozhodl Miletín do 61.min, kdy v rychlém sledu vstřelil dvě uklidňující branky.  Akce Urbana s Němečkem skončila střelou Němečka do tyče, avšak míč se odrazil přímo k Hátlemu, pro něhož nebyl problém míč dopravit do sítě – 0:2. Asistenci si Němeček připsal i na poslední brance utkání, když se z levé strany probil do šestnáctky a na malém vápně našel naběhnuvšího Bartoníčka, který stanovil skóre na rozdíl třídy – 0:3. Nutno podotknout, že po této brance Miletín upustil od toho, co předváděl od první minuty utkání, otěže utkání převzaly Robousy, které však byly naprosto neškodné. Těžily především ze standardních situací, kterých zahrávaly nesčetně, ale k vážnějšímu ohrožení Kněžourka žádná z nich nevedla.

Miletín zvládl souboj o průběžnou první příčku a předvedl se v dobrém světle. A to je ta nejlepší pozvánka na příští kolo, ve kterém se lídr soutěže utká v domácím prostředí s dalším překvapením letošního ročníku se Sokolem Lužany, který se pohybuje v horní polovině tabulky. Utkání začíná v sobotu v 15.30 hod